GARANTİ KOŞULLARI

• Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici (distribütör) firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.
• Teslim edildiği esnada tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı olduğu açıkça belli olan Sözleşme konusu mal veya hizmeti kargo şirketinden teslim almanız halinde sorumluluk tamamen size ait olacaktır.
• Sattığımız tüm ürünler ithalatçı (distribütör) veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Ürünlerin garanti süresi ürün detaylarında belirtilmiştir (Garanti süresi: 2 yıl). Bazı ürünler; Yazılım, Mouse, Voltaj adaptörü, Kablo, Fan ya da benzeri mekanik ürünler dış etkenlere karşı korumasız olduğundan sadece teslim aldığınız anda arızalı çıkarsa onarım/değişim yapılır.
• Garanti kapsamındaki ürünler, Garanti belgesi ve faturası (aslı veya fotokopi) ile birlikte gönderilmelidir. Faturasız ve garanti belgesi olmayan ürünler teknik servis tarafından kabul edilmez.
• Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre, ürünün merkez servise gelmesi ile başlar.
• Ürünün, teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde dörtten fazla arızalanması veya garanti kapsamı içerisinde altıdan fazla arıza ortaya çıkması sonucu, üründen yararlanamamanın süreklilik kazanması, tamiri için gerekli azami sürenin aşılması, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla malın satıcısı, bayi acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında, ücretsiz olarak değiştirme işlemi yapılacaktır.
• İade, Onarım, Değişim, Arıza gibi ürünlerin bize geri gönderilmesinde Kargo Ücretleri alıcıya aittir.
• Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Kullanıcı kaynaklı arızalar için garanti hükümleri uygulanmaz.
• Arızalı ürün gönderimini engellemek için, tüm ürünler test edilip sorunsuz olduğu tespit edilerek gönderilmektedir. Olası bir durumda ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer. Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan firmamıza göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır. Bu ürünler için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir. Bu kategoriye giren ürünlerin kargo ücretleri Alıcıya aittir.
• Ürünün herhangi bir nedenden dolayı hatalı taşınması, kurcalama, yetkili servis dışında yapılan tamir, kullanım kılavuzunda belirtilen haller dışında yapılan uygulamalar, doğal afetler ile yıldırım, yangın, su basması gibi durumlar sebebiyle meydana gelen veya Ürünün montajı sırasında ters gerilim veya yüksek gerilimde kullanılması ile oluşan hata ve arızalar ve Garanti etiketinin yırtılması veya işaretlerinin tahrifi halinde ürünler garanti kapsamına dahil değildir.

İADE KOŞULLARI

• “ www.ayosisguvenlik.com ” internet sitesinden satın aldığınız ürünlerimiz ile ilgili herhangi bir problem için arıza bildiriminde bulunabilir, ya da ürün iade talebinde bulunabilirsiniz.
Talebiniz tarafımızdan değerlendirilip sizlere çözüm için öneriler sunulacaktır.
• Ürünü satın alırken onaylamış olduğunuz Mesafeli Satış Sözleşmesinin Cayma durumlarını düzenleyen 7. maddesinde ayrıntılı olarak belirttiğimiz üzere, temel kural olarak ürünün teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, tarafımıza bildirimde bulunmak şartıyla ürünü iade edebilirsiniz.
• İadeler ürünün kullanılmamış olması şartıyla,
a) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün orjinal faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)
b) İade formu,
c) 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, açılmış, kullanılmış, tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
• Satın alınan mal veya ürünün kurulumunun SATICI dışında başka bir firma-kişi vs. yapılması halinde, meydana gelebilecek arızalarda ürünün iadesi kabul edilmemektedir.
• Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş verilmelidir. Zira, bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn: hafıza kartları, bilgisayar donanım ürünleri, çevre birimleri ve yazılım ürünleri gibi… )
• İade ve Arıza durumlarında kargo ücretleri alıcı tarafından karşılanmaktadır.
• Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
• Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi ise, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
-Taşınabilir Bilgisayar ve Masaüstü Bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.)
-Her türlü yazılım ve programlar
-DVD, VCD, CD ve kasetler
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb)
-Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ),