Geçiş Kontrol Sistemleri

Ogs-Hgs Sistemi

OGS - HGS Sistemleri:

Gerek sitelerde gerek iş yerlerinde gerekse özel otopark alanlarında kullanılmak amacıyla tasarlanmış üst düzey kontrol sistemidir. OGS otopark geçiş sistemleri sayesinde otoparkınızın yabancı araçlar tarafından işgal edilmesini önler giriş – çıkış yapan araçların program aracılığıyla bilgilerini toplar raporlar bu bilgileri uzun zaman saklamanızı sağlarsınız . OGS otopark geçiş sistemlerinin en dikkat çekici özelliği ise kumanda ve anahtarlık gibi materyallere ihtiyaç duymadan otopark sisteminizin sizi tanıması ve beklemeden geçiş yapmanızı sağlamasıdır.
OGS – HGS Sistemi çalışma prensibi: Sitenizin yada tesisinizin otopark alanlarında ki giriş çıkışlarda bulunan bariyer veya her türlü otomatik kapılara RFID antenler entegre edilerek bu antenleri de panellerle haberleştirmek suretiyle PC sunucuya yüklenecek programın giriş ve çıkış bilgilerini toplaması ve geçişe yetkisi olan araçların içeriye alınmasıdır. Araçların ön camlarına yerleştirilecek olan RFID kartlar sayesinde sistemin aracı tanımasını ve hangi araç olduğunu programdan sorgulayarak yetkisi var ise geçiş yapmasını sağlamaktadır. Bu kartlar sürekli araç üzerinde bulunacağından kaybolma gibi sorunlarda oradan kalkacaktır.
Otopark kullanıcılarının birden fazla araçları var ise ve bu kullanıcılara tek araçlık yer tahsis edilmiş ise program sayesinde diğer araçları için kısıtlama yaparak birden fazla araçla girilmesini engelleyebilir hangi aracın hangi otopark da olduğunu takip edebiliriz.
OGS otopark geçiş sistemleri sayesinde birden fazla araç otoparkı veya kapıyı bir merkezden kontrol ederek birbirine entegre şekilde sistemin işlemsini sağlayabilir tesisinizi tek elden kontrol altına alabilirsiniz. İstenirse giriş ve çıkış kapılarına eklenecek alternatif otomasyonlar ve trafik ışıklandırmalarıyla geçiş güzergahını kontrol altına alınarak trafik akışını da düzenleyebiliriz. (Karşıdan gelen araç ve kırmızı ışık-Geçiş serbest yeşil ışık). Karmaşıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. OGS otopark geçiş sistemleri daha ilerleyen zamanlarda başka sistemlere de destek vererek entegre bir şekilde çalışmasına devam edebilir.